DOĞAL mineralli SU NEDİR ?(AYTAÇ SU )

Mineralli suları diğer sulardan ayıran en önemli özellik kaynağından elde edildiği anda spesifik miktarda mineral içermesidir. Mineral içeriği 50mg/l’den az olan sular ‘Çok Düşük Mineralli’, 500 mg/l’den az olan sular ‘Düşük Mineralli’ ve 1500 mg/l’den fazla olan sular ‘Zengin Mineralli’ olarak nitelendirilir. Mineral miktarı 250 mg/l’den fazla olan sulara ‘Maden Suyu’ adı verilir.

Aytaç Çamlıca Suyu toplam 142 mg/l mineral, 5,5 mg/l Sodyum içermektedir. Aytaç Çayıralan Suyu ise 376,5 mg/l mineral, 3 mg/l Sodyum içermektedir. Bu yapıları ile kaynaklarımız, Sağlık Bakanlığı tarafından ‘Doğal Mineralli Sular Hakkındaki Yönetmelik’ gereği ‘Düşük Mineralli’ ve ‘Sodyum Diyetine Uygun’ olarak nitelendirilmiştir.

Mineralli sular, insan vücudunun ihtiyaç duyduğu mineralleri içerdiğinden dolayı tercih edilirle 0533 420 65 54

1 yorum

    • musa on 25 Aralık 2014 at 12:12
    • Cevapla

    iyi çalışmalar kolay gelsin. ismim Musa Okçu Ankara Şereflikoçhisar ilçesinde adıma ait 90 dönüm tapulu arazimdeki sontajlı kuyumdan yaptırdıgım analiz sonuçlarında çıkan suyun yüksek dereceli maden suyu oldugu anlaşılmıştır. Ayrıca yeni yapılacak otobana 300 metre E 90 karayoluna 18 km mesafede. ben bu suyu değerlendirmek istiyorum yatırımcı işletmeci arıyorum yapılan analizlerde suyumun çok kaliteli oldugunu söylediler. dilerseniz sizlerede numune gönderebilirim analizlerini kendinizde yapabilirsiniz. yada analiz sonuçlarını gönderebilirim. nasıl bir yol haritası izleyeceğim konusunda sizlerinde fikirlerinizden yararlanmam mümkünmüdür. şimdiden teşekkürler. İletişim 0535 557 21 77

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.